Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна

Реєстрація

Вхід
Вітаю Вас Гість | RSS


Русаківське НВО "загальноосвітня школа І-ІІ ст. - дитячий садок"


Субота, 17.08.2019, 13:19

Русаківське НВО "загальноосвітня школа І-ІІ ст. - дитячий садок"

Розвиток освіти в с. Русаки

   В 1901 році в селі Русаки вперше була відкрита школа. Першим вчителем був Крижанівський. Він привіз із Прибірської земської школи дві парти,дошку і кілька кусків крейди. Навчалися в найнятій кімнаті. Першими учнями були 10 хлопчиків різних років. Батькам школа була дивиною. Вони часто приходили до школи, заглядали у вікна і говорили, що вчитель обдурює дітей, хтозна-що говорить, даром одержує гроші.

    В 1901-1904 рр. була побудована школа. Спочатку це була двокласна школа. Крижанівський був прогресивним вчителем, мав великі зв'язки з передовими вчителями. Русаківська школа стала центром, де часто відбувалися таємні зустрічі вчителів. В 1907 р. вчителя звільнили з посади за те, що він неправильно повівся з інспектором .В 1929 р. школа була реорганізована у семирічку.       В 1935-1936 р. був перший випуск семирічки.

   Освіта в селі почала набирати темпів розвитку, та тут прийшла несподівана біда. Почалась Велика Вітчизняна Війна.                       В 1941-1942 р. навчання в школі повністю припинилося. І лише в 1943 р. діти знову пішли до школи.

    Із 1943 по 1946 р. в Русаках була початкова школа. Завідував школою Ткач Корній Федосович.  Було відкрито чотири класи , в яких навчалося 114 учнів різних років. В одному класі навчалися діти різного віку. Школа працювала в спеціально призначеному приміщенні, яке мало три кімнати, тому навчання проходило в дві зміни. Всі діти села не були охоплені навчанням, тому,що не було взуття та одягу. У післявоєнні роки було надзвичайно тяжко відправити дитину до школи. Багато було дітей сиріт та напівсиріт, батьків яких забрала війна.

   Бібліотека школи була зовсім бідна. Налічувалося всього 20 книжок. Підручниками школа була забезпечена лише на 30%. Це відбивалося на успішності учнів.

   Матеріальна база школи також була бідною. Налічувалося 26 парт, 3 столи, 12 стільців та три класні дошки.

   У ΙΙ та в ΙΙΙ класах вивчалися такі предмети: українська мова, арифметика, російська мова, каліграфія, малювання, співи, фізична підготовка. У ΙV класі вивчалися українська мова, російська мова, арифметика, географія, історія, природознавство, співи, малювання, фізична підготовка.

   У школі працювали вчителі, які мали середню педагогічну освіту. Для кожного класу був учитель. Всього 4 вчителі.

   Протягом року систематично працювали гуртки: співочий, мовно-літературний, природничий, історико-географічний.

   Видавалися та надходили в школу дві газети «Юний Ленінець» та «Зірка», які діти читали та обговорювали разом з учителями. Проходила в школі і методична робота. Відбувалося взаємовідвідування уроків учителями; обмін досвідом роботи.

   На початок навчального року був вибраний батьківський комітет. Було проведено 3 батьківських зборів. На зборах ставилися питання про успішність та поведінку учнів у школі та в позаурочний час.

   У кінці навчального року у ΙV класі учні складали екзамени з української мови (письмово), української мови (усно), арифметики (письмово), арифметики (усно), російської мови (усно).

    У 1946 році в селі була також вечірня школа сільської молоді. На основі поданих заяв було прийнято 15 учнів, які складали один п'ятий клас. Учні підручниками були забезпечені на 45%.

    Поступово відкривалися нові класи і в 1950 році школа стала семирічною. Кожного року в ній навчалося біля 240 учнів. Ходили до школи діти і з ближніх сіл: Макарівки-ΙΙ та Федорівки.

    У 1961 році школа стала 8-річною. У 1962 році розпочалася добудова школи. Вона йшла повільно і в 1970 році була завершена повністю.

    Із року в рік поліпшувалася матеріальна база школи. У шкільній бібліотеці була достатня кількість художньої літератури. Підручниками учні були забезпечені майже на 100%. Також було достатньо і методичної літературою. У школу надходило багато газет, фахових журналів. Дітей навчали вчителі, які мали вищу педагогічну освіту.

   Після аварії на Чорнобильській АЕС у с. Русаки розпочалося будівництво нової школи. У 1990 році школа була збудована. З 2011 року реорганізована в навчально-виховне об'єднання «загальноосвітня школа Ι-ΙΙ ступенів-дитячий садок».

Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Серпень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Архів записів

Корисні посилання
 • Іванківський відділ освіти
 • Іванківський ЦДЮТ


 • Наша адреса:
  вул. Леніна 9
  с. Русаки
  Іванківський район
  Київська область 
  07252